Ve čtvrtek večer nastoupí Viktoria Plzeň na hřišti Neapole v prvním utkání o postup do osmifinále Evropské ligy. Čeká ji místní stadion San Paolo, chátrající obr, který ve městě pod Vesuvem vyrostl po druhé světové válce. O svůj původní stánek fotbalisté Neapole přišli za války při spojeneckém bombardování města.

Stadion San Paolo je pro neapolské tifosi fotbalovým srdcem i duší. Na předměstí Fuorigrotta jej otevřel v roce 1959 vítězný zápas proti Juventusu. Tehdy pojmul 87 tisíc diváků. Kouzlo středomořských nocí s hvězdnou oblohou ztratil až během příprav na mistrovství světa 1990, kdy se dočkal kompletního zastřešení a snížení kapacity na 76 tisíc.

Zbývá vám ještě 80 % článku
Předplatné bez reklam první 2 měsíce za 80 Kč
  • Veškerý obsah HN.cz
  • Mobilní aplikace
  • Bez reklam
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Články v audioverzi + playlist
  • Možnost kdykoliv zrušit
Máte již předplatné? Přihlásit se