Už asi čtyřicet dní uběhlo od Armstrongova přiznání se k dopingu v rozhovoru s Oprah Winfreyovou. Byla to největší sportovní událost ledna, která v českých médiích dokonce zastínila i konec výluky NHL. Od té doby světoznámého cyklistu žaluje jedna společnost za druhou. Teď se k nim připojila dokonce i americká vláda.

Ministerstvo spravedlnosti Spojených států oznámilo v pátek, že se připojuje k žalobě, kterou na jednačtyřicetiletého cyklistu podal jeho kolega z Tour de France Floyd Landis, s nímž závodil za stáj US Postal. Ten tvrdí, že viděl Armstronga používat krevní transfúzi pro zvýšení výkonu, a sám přiznal, že si od něho vzal dvakrát zakázané přípravky před závodem.

Zbývá vám ještě 70 % článku
Předplatné bez reklam první 2 měsíce za 80 Kč
  • Veškerý obsah HN.cz
  • Mobilní aplikace
  • Bez reklam
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Články v audioverzi + playlist
  • Možnost kdykoliv zrušit
Máte již předplatné? Přihlásit se