Už měl zamluvené letenky, nakonec ale horolezec Radek Jaroš odložil cestu na svou poslední osmitisícovku K2 na příští rok. Důvod je prostý - následky omrzlin, které utrpěl při výpravě na Annapurnu (8091 metrů) v loňském roce. V pátek se musel podrobit další operaci. Odložení expedice oficiálně potvrdil v pondělí.
Jaroše trápil zejména malíček na levé noze. Lékaři mu při zákroku řezali ještě palec levé nohy a ukazováček pravé nohy. „Problémy s malíčkem na levé noze narůstaly a bolest mi bránila v pořádném tréninku, navíc jsem začínal pokulhávat, protože jsem bolesti uhýbal a odnášela to kyčel a koleno druhé nohy“ popisuje potíže na svém facebookovém profilu.
- Veškerý obsah HN.cz
- Mobilní aplikace
- Bez reklam
- Odemykejte obsah pro přátele
- Články v audioverzi + playlist
- Možnost kdykoliv zrušit
Přidejte si Hospodářské noviny
mezi své oblíbené tituly
na Google zprávách.






