Předseda fotbalové asociace Miroslav Pelta to řekl jasně. „V Olomouci cítíme ohromnou podporu. V Praze máme problém naplnit stadion, takže jsme se rozhodli jít tam, kde nás lidé chtějí.“ První muž českého fotbalu tím zřetelně vysvětlil, proč se dějiště kvalifikačního zápasu s Dánskem stěhovalo z pražského Edenu právě na Hanou.

Olomouc si tak získává u reprezentace čím dál větší oblibu. Takové pocty, aby hrál národní tým dva domácí zápasy za sebou ve stejném místě mimo Prahu, se dostalo naposledy Teplicím v roce 2002. Nyní podruhé v řadě zavítal tým trenéra Michala Bílka do Olomouce, hrál se tu totiž podzimní zápas se Slovenskem.

Zbývá vám ještě 80 % článku
Předplatné bez reklam první 2 měsíce za 80 Kč
  • Veškerý obsah HN.cz
  • Mobilní aplikace
  • Bez reklam
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Články v audioverzi + playlist
  • Možnost kdykoliv zrušit
Máte již předplatné? Přihlásit se