Standardní podnikové informační systémy (ERP) už organizace většinou rutinně používají. Zdálo by se tedy, že není třeba se jimi zabývat, prostě fungují. Pokračující tlak na další snížení nákladů na obslužné činnosti vede k úvahám, kde by se dalo ještě ušetřit. Ušetřit při zpracování jednotlivých transakcí, to již patrně nepůjde, zde organizace investovaly často nemalé prostředky a dosáhly vysoké optimalizace. Rezervy bývají při předávání práce mezi jednotlivými odděleními ve firmě. Pokud je ovšem proces dobře nastaven, a pro předávání se využívá podpory workflow, i zde se již nedají čekat zázraky. Jen pro velké firmy a korporace je příležitostí k úsporám sjednocení a standardizace procesů a související budování středisek sdílených služeb. Ty potom zajišťují služby pro všechny organizační složky uvnitř skupiny, např. zpracování účetnictví, personalistiku a mzdy, centrální nákup apod. Tím jsme pravděpodobně možnosti úspor v obslužných procesech vyčerpali.
- Veškerý obsah HN.cz
- Mobilní aplikace
- Bez reklam
- Odemykejte obsah pro přátele
- Články v audioverzi + playlist
- Možnost kdykoliv zrušit
Přidejte si Hospodářské noviny
mezi své oblíbené tituly
na Google zprávách.



