V sobotu zamíří Marek Nový do Casablanky, tedy do důvěrně známých míst. Nejlepší český goflista ale bude hrát marocké turnaje ProGolf Tour jen jako přípravu. Tam, kde loni usiloval o postup na vyšší úroveň, chce získat herní praxi. Ostrý začátek Challenge Tour, kam se loni skutečně propracoval, pro něj nastane v resortu El Encín Golf Hotel, kde se od 24. do 27. dubna uskuteční Challenge de Madrid.

Ostrý začátek proto, že zahřívací kolo už Nový absolvoval v polovině února v Keni. "Můj výsledek se moc do análu nezapsal," připustil sarkasticky. V Nairobi neprošel cutem, ale byla to zkraje ohromná zkušenost. "S odstupem času si myslím, že jsem tam měl přijet dřív," vysvětlil na pražské tiskové konferenci. "Kluci, kteří mají s Afrikou zkušenosti, mi říkali, že je to tam jiné, že to jinak lítá. Když máte na ráně rozdíl 15 až 25 metrů, je to znát," dodal.

Zbývá vám ještě 80 % článku
Předplatné bez reklam první 2 měsíce za 80 Kč
  • Veškerý obsah HN.cz
  • Mobilní aplikace
  • Bez reklam
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Články v audioverzi + playlist
  • Možnost kdykoliv zrušit
Máte již předplatné? Přihlásit se