"Nemyslím, že by v příštích letech nějaký italský tým vyhrál Ligu mistrů," předpověděl Antonio Conte po druhé porážce Juventusu ve čtvrtfinálovém duelu s Bayernem Mnichov. Lídr Serie A narazil na strop svých možností proti týmu, který už má jistý titul v německé 1. Bundeslize.

Conte byl jako hráč u toho, když v roce 1996 Juventus porazil na římském Olympijském stadionu ve finále na penalty Ajax Amsterdam. Od té doby získal trofej dvakrát AC Milán a jednou jeho městský rival Inter. To je docela nedávno, před třemi roky, a poraženým na madridském Santiago Bernabéu byl právě Bayern. Pro Conteho je to prehistorie: "Musíme si uvědomit, že věci už nejsou jako dřív."

Zbývá vám ještě 80 % článku
Předplatné bez reklam první 2 měsíce za 80 Kč
  • Veškerý obsah HN.cz
  • Mobilní aplikace
  • Bez reklam
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Články v audioverzi + playlist
  • Možnost kdykoliv zrušit
Máte již předplatné? Přihlásit se