Fotbalový útočník přezdívaný Lewangoalski byl jedním ze dvou střelců polské reprezentace na loňském Euru. Ale v rozhodujícím zápase proti Česku zmařil svou šanci v 10. minutě a pak mu defenzíva hostů od Tomáše Hübschmanna v záloze přes stopery Tomáše Sivoka a Michala Kadlec až k brankáři Petru Čechovi skórovat nedovolila. Muž, který publikum ve Vratislavi zklamal, teď pokořil obranu z nejpevnějších, obranu Realu Madrid. A hned čtyřikrát.

Něco takového se v semifinále Ligy mistrů dosud žádnému hráči nepovedlo. Robert Lewandowski poslal míč za záda brankáře Diega Lópeze v 8., 50., 55. a z penalty v 66. minutě. Po výhře 4:1 se německý tým tetelí blahem, jakou pozici si před odvetou ve Španělsku vytvořil.