Už třikrát letos finálový zápas o nějaký z pohárů prohráli, teď si fotbalisté Chelsea vybojovali možnost, jak přeci jen končit sezonu alespoň s jednou trofejí v ruce. Londýnský klub ve čtvrtek zvládl odvetu semifinále Evropské ligy s Basilejí, vyhrál 3:1 (první zápas předtím 2:1) a ve finále se utká s Benfikou Lisabon. Finále se hraje 15. května v Amsterdamu.

„Když jsme skončili v Lize mistrů a šli jsme do Evropské ligy, spousta lidí tvrdila, že tuhle soutěž nebudeme brát vážně. My jsme ale neustále opakovali, že chceme dojít co nejdál a moc nás láká trofej,“ prohlásil na svých webových stránkách po postupu spokojený český brankář Chelsea Petr Čech.

Zbývá vám ještě 80 % článku
Předplatné bez reklam první 2 měsíce za 80 Kč
  • Veškerý obsah HN.cz
  • Mobilní aplikace
  • Bez reklam
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Články v audioverzi + playlist
  • Možnost kdykoliv zrušit
Máte již předplatné? Přihlásit se