Záchrana Baníku Ostrava vstupuje do kritické fáze. Tradiční klub na první pokus nezískal profesionální licenci, bez níž nemůže hrát v první ani druhé lize, a následující dva týdny rozhodnou o jeho budoucnosti. Baník spoléhá na pomoc města, pokud nepřijde, hrozí mu, že z českého fotbalu úplně zmizí.
Ostravský klub táhnou ke dnu obří závazky z minulosti. Baník dluží bankám a dalším subjektům 133 milionů korun. Současní akcionáři, kterými jsou firmy Petra Šafarčíka a Libora Adámka, na splacení tak vysokého dluhu nemají prostředky.
- Veškerý obsah HN.cz
- Mobilní aplikace
- Bez reklam
- Odemykejte obsah pro přátele
- Články v audioverzi + playlist
- Možnost kdykoliv zrušit
Přidejte si Hospodářské noviny
mezi své oblíbené tituly
na Google zprávách.











