Český cyklista Leopold König vyhrál královskou etapu závodu Kolem Kalifornie a dosáhl nejcennějšího úspěchu v kariéře. Pětadvacetiletý jezdec měl nejvíce sil v závěru stoupání na horu Mt. Diablo a zvítězil o sedm sekund před Kolumbijcem Janierem Acevedem.

Třetí dojel po 147 kilometrech do cíle se ztrátou 12 sekund Američan Tejay Van Garderen, který má před závěrečnou osmou etapu v čele bezpečný náskok minutu a 47 sekund před Australanem Michaelem Rogersem. König, jenž na sebe upozornil už osmým místem v páteční časovce, se posunul o jednu příčku a je celkově jedenáctý.

König se dva kilometry před cílem odpoutal ze skupiny, která pronásledovala Aceveda. Zhruba půl kilometru před cílovou metou nastoupil i Kolumbijci a dojel si pro první vítězství v sezoně. "Abych řekl pravdu, přál jsem si, aby to stoupání bylo ještě o něco delší. Cítil jsem se dnes výborně. Věděl jsem, že jsem na tom dobře. Zatím jsem nic velkého nevyhrál, tohle je paráda," uvedl König, jež loni vyhrál etapu na závodu Kolem Británie.

Před rokem se jezdec německé kontinentální stáje NetApp-Endura těšil na Giro d'Italia, kde ale nakonec kvůli potížím se zády chyběl. Letos dostal jeho tým pozvánku na španělskou Vueltu. Závod dnes zakončí 130 km dlouhá etapa ze San Franciska do Santa Rosa, při které peloton pojede i přes slavný most Golden Gate.

Tento článek máteje zdarma. Když si předplatíte HN, budete moci číst všechny naše články nejen na vašem aktuálním připojení. Vaše předplatné brzy skončí. Předplaťte si HN a můžete i nadále číst všechny naše články. Nyní první 2 měsíce jen za 40 Kč.

  • Veškerý obsah HN.cz
  • Možnost kdykoliv zrušit
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Ukládejte si články na později
  • Všechny články v audioverzi + playlist