Po ekonomickém útlumu z let 2008-2009 a následném částečném ozdravení odborná veřejnost řešila, jedná-li se již o návrat k růstu či má světová krize charakter dvojitého W, a lze tedy opět očekávat zhoršení ekonomických podmínek. V současné době globální ekonomika opět zpomaluje, mnohé země v Evropské unii procházejí recesí. Je nutno si uvědomit, že vše, co v posledních pěti letech probíhá, je důsledek dlouholetého hromadění makroekonomických nerovnovah. Nemovitostní bublina, která byla zdrojem globální krize, je nebezpečná zejména tím, že jsou ovlivněny primárně ceny hodnotných aktiv, jež si velké množství lidí pořizuje na dluh a vzniká tak finanční páka, která přispěla k mimořádnému hospodářskému růstu před krizí v roce 2008. Náprava těchto škod však trvá déle než obvykle - léta, ne-li desetiletí. Navíc globální finanční krize v průběhu let přerostla v krizi dluhovou, která dále negativně ovlivňuje očekávání ekonomických subjektů, odrazuje firmy od investic a nabírání nových pracovníků, obyvatelstvo od vyšší spotřeby, a tím dále zpomaluje ozdravný proces v ekonomice.

Chcete číst dál?

Ještě na vás čeká 90 % článku. S předplatným HN můžete začít číst bez omezení a získáte plno dalších výhod!

Máte již předplatné? Přihlaste se.

Nebo si kupte jen tento článek za 19 Kč.

Nákup jednoho článku

Vyberte si způsob platby

Platba kartou
 Rychlá online platba

Zpracování osobních údajů a obchodní sdělení

Pokračováním v nákupu beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Nepřeji si dostávat obchodní sdělení týkající se objednaných či obdobných produktů společnosti Economia, a.s. »

Zaškrtnutím políčka přijdete o možnost získávat informace, které přímo souvisí s vámi objednaným produktem. Mezi tyto informace může patřit například: odkaz na stažení mobilní aplikace, aktivační kód pro přístup k audioverzi vybraného obsahu, informace o produktových novinkách a změnách, možnost vyjádřit se ke kvalitě našich produktů a další praktické informace a zajímavé nabídky.

KOUPIT ČLÁNEK
Čekejte Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Pozor Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.

Zadejte e-mailovou adresu

Na e-mailovou adresu vám pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste si článek mohli po přihlášení kdykoliv přečíst.

Zdá se, že už se známe

Pod vámi uvedenou e-mailovou adresou již evidujeme uživatelský účet. Přihlaste se.

Jste přihlášen jako

Na e-mailovou adresu vám pošleme potvrzení o platbě.