Až sedmý zápas rozhodne v play off NHL o postupujícím do finále Západní konference mezi hokejisty San Jose a obhájci Stanleyova poháru z Los Angeles. Sharks totiž v nedělním utkání porazili Kings 2:1 a srovnali stav série na 3:3.

I v šestém utkání mezi oběma rivaly platilo, že vítězí domácí tým. "Žraloci" potvrdili, že se jim na vlastním ledě proti "Králům" dlouhodobě daří, vyhráli tam i sedmý vzájemný zápas v řadě.

Základ k vítězství položil úvodním gólem Joe Thornton, který v 7. minutě využil dvojnásobnou přesilovku. V 25. minutě pak zvýšil na 2:0 svou první brankou v play off T. J. Galiardi. Za hosty v 34. minutě snížil Dustin Brown a skóre už se do závěrečné sirény nezměnilo.

"Vypadá to, že kdo vstřelí první gól, vyhrává. Dnes se to zase povedlo nám. Odehráli jsme velmi dobrý zápas," radoval se Thornton. Ve všech šesti zápasech byl nakonec úspěšný tým, který skóroval jako první.

Rozhodující sedmý zápas je na programu v úterý ve Staples Center v Los Angeles, kde domácí hokejisté neprohráli posledních třináct zápasů, včetně tří proti San Jose.

"Zatím oba celky naplno využily výhodu domácího prostředí. Teď je ale čas tenhle scénář změnit," burcoval před úterním duelem trenér San Jose Todd McLellan. "Samozřejmě ale budeme muset v Los Angeles hrát mnohem lépe než naposledy," dodal.

"Všechny zápasy byly vyrovnané. Myslím, že není překvapení, že sérii rozhodne až sedmé utkání," konstatoval obránce Los Angeles Rob Scuderi. "Ani jeden z týmů samozřejmě nechtěl nechat sérii zajít až takhle daleko. Ale stalo se a teď už nezáleží na tom, jak vyhrajeme, ale abychom prostě vyhráli," řekl.

2. kolo play off NHL:

Západní konference - 6. zápas: San Jose - Los Angeles 2:1 (1:0, 1:1, 0:0) Branky: 7. J. Thornton, 25. Galiardi - 34. Brown. Střely na branku: 26:25. Diváci: 17.562. Stav série: 3:3.