Před Velkou cenou Kanady se vztahy mezi předními týmy formule 1 opět přiostřují. A opět v nich hrají hlavní roli pneumatiky Pirelli. Po Grand Prix Španělska se na ně snesla vlna kritiky, že jsou příliš měkké a rychle se opotřebovávají.

Na pneumatiky si stěžovaly hlavně týmy Red Bull, Mercedes a McLaren. Přes naplánované tři zajížďky do boxů museli totiž jezdci do depa měnit obutí čtyřikrát. "Jsou to špatné gumy. Tohle jsme nečekali, když jsme Pirelli zaúkolovali, aby vyrobili něco, co vydrží půlku závodu," zlobil se manažer Bernie Ecclestone, promotér seriálu, po velké ceně v Barceloně.

Zbývá vám ještě 80 % článku
Předplatné bez reklam první 2 měsíce za 80 Kč
  • Veškerý obsah HN.cz
  • Mobilní aplikace
  • Bez reklam
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Články v audioverzi + playlist
  • Možnost kdykoliv zrušit
Máte již předplatné? Přihlásit se