Možná, že tohle je ten příběh, který teď cyklistika potřebuje. Po dopingových skandálech, které pohltily i idoly jako byl Lance Armstrong a s nimi poslední zbytky iluzí o tomto sportu, působí story o týmu Rwanda jako vzkříšení.

Rising From Ashes, tak se jmenuje dokument, který byl nedávno prezentován na festivalu v Londýně a v červnu má celosvětovou premiéru. Šíří příběh, který doposud znalo jen pár zasvěcených fanoušků cyklistiky. Vypráví o skupině uprchlíků, kteří přežili genocidu v Rwandě a založili národní cyklistický tým.

Zbývá vám ještě 90 % článku
Předplatné bez reklam první 2 měsíce za 80 Kč
  • Veškerý obsah HN.cz
  • Mobilní aplikace
  • Bez reklam
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Články v audioverzi + playlist
  • Možnost kdykoliv zrušit
Máte již předplatné? Přihlásit se