Vítězný kádr z Nagana je zase o jednoho borce chudší. Hokejovou kariéru se rozhodl ukončit útočník David Moravec, autor vítězného gólu z finále mistrovství světa v Hannoveru 2001. Čtyřicetiletý olympijský vítěz z Nagana a dvojnásobný mistr světa naposledy hrál za druholigovou Karvinou, kde působil i jako prezident a jednatel klubu.
"Rozhodnutí ve mně klíčilo delší dobu. Tím, jak se mi kumulují funkce, už nezbývalo místo pro aktivní hokej. Věděl jsem, že za rok či za dva bych stejně musel končit, ale byly by to další dva roky, ve kterých bych se nemohl naplno věnovat rodině, a to jsem nechtěl," uvedl Moravec v rozhovoru pro Karvinský deník.
- Veškerý obsah HN.cz
- Mobilní aplikace
- Bez reklam
- Odemykejte obsah pro přátele
- Články v audioverzi + playlist
- Možnost kdykoliv zrušit
Přidejte si Hospodářské noviny
mezi své oblíbené tituly
na Google zprávách.






