Fotbalová Slavia se chystá na příští sezonu, v níž by chtěla hrát důstojnější roli, než v té minulé. To mají klubu s velkou tradicí pomoci zajistit protřelý fotbalový funkcionář Jaromír Šeterle, který se stal novým generálním ředitelem Slavie, i trenér Michal Petrouš, který se dohodl s vedením, že bude v funkci pokračovat.

Návrat po čtrnácti letech

Šetrle ve funkci nahradil Zbyňka Kusého, který v klubu po roce ve Slavii končí. Šeterle se vrací do Slavie po čtrnácti letech.

"Se Zbyňkem Kusým jsme se dohodli, že naše spolupráce nebude dál pokračovat. Za jeho práci pro Slavii v uplynulé sezoně mu patří poděkování," uvedl v tiskové zprávě předseda představenstva Slavie Adam Řebíček. Spolu s Kusým skončil také manažer sportovního vývoje Luboš Kubík, který do Edenu přišel loni v listopadu.

"Do Slavie jsem přišel s určitou vizí a projekty. Ten nejvýznamnější byl vstup generálního partnera - silného a finančně odpovídajícího významu klubu. Některé věci se povedly, nového generálního partnera jsem však bohužel nepřivedl," uvedl dlouholetý funkcionář hokejových Pardubic Kusý jeden z důvodů, který zřejmě přispěl k jeho odchodu z Edenu.

Šeterle už ve Slavii pracoval v letech 1995 - 1999 jako sportovní manažer. Pak se vrátil do manažerské role v Plzni a v sezoně 2002/03 zamířil do Mladé Boleslavi, kde strávil deset úspěšných let.

V sobotu Šetrle na valné hromadě Fotbalové asociace ČR neúspěšně kandidoval na funkci místopředsedy za ligu. Při volbě prohrál se sparťanem Dušanem Svobodou.

Petrouš myslí vysoko

Trenérem fotbalistů Slavie zůstane Michal Petrouš, který tým vedl v posledních pěti duelech uplynulého ligového ročníku. Klub se s ním dohodl na pokračování spolupráce. Kompletní složení realizačního týmu oznámí Slavia na začátku letní přípravy.

Petrouš poté co v závěru sezony nahradil Petra Radu, dokázal s týmem vyhrát čtyři zápasy po sobě a prohrál až v posledním kole v Jihlavě. Slavia zakončila v tabulce sedmá.

"Slavia čeká delší dobu na úspěch, moc bych si přál, abych u něj mohl být. Abychom to spolu s klukama pro Slavii vybojovali," dodal Petrouš.

Věří, že Slavia má na to, aby v příští sezoně hrála na špici ligy. "Posledních pět kol mě hrozně nabilo. Kádr nemáme špatný. Pokusíme se prát o nejvyšší příčky," dodal třiačtyřicetiletý Petrouš, který vedl Slavii už v době největší krize, kdy se řešilo, zda klub kvůli existenčním ekonomickým problémům udrží první ligu. V říjnu 2011 ho tehdy nahradil František Straka.

V 26 zápasech na postu trenéra Slavie uhrál Petrouš s týmem jedenáct výher a devět remíz. Pouze v šesti případech pod ním Pražané prohráli.