Český rychlostní kanoista Martin Fuksa se stal mistrem Evropy na kilometrové trati. Na šampionátu v portugalském Montemor-o-Velho v úvodním finálovém dni vybojovali Češi celkem tři medaile. Kromě Fuksy zazářil bronzový kajakář Josef Dostál a jeho kolegové Daniel Havel a Jan Štěrba na deblu.

Naopak na medaili nedosáhli favorité Jaroslav Radoň a Filip Dvořák, kteří o cenný kov přišli vinou nefunkčního reproduktoru na startovacím zařízení. Kvůli němu odstartovali čeští deblkanoisté do závodu pozdě a od stupňů vítězů je dělilo 15 setin. Nově složený čtyřkajak žen Andrea Havlová, Jana Blahová, Jana Šebestová a Anna Kožíšková byl skončil po diskvalifikaci dvou posádek šestý.

Zbývá vám ještě 90 % článku
Předplatné bez reklam první 2 měsíce za 80 Kč
  • Veškerý obsah HN.cz
  • Mobilní aplikace
  • Bez reklam
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Články v audioverzi + playlist
  • Možnost kdykoliv zrušit
Máte již předplatné? Přihlásit se