Český rychlostní kanoista Martin Fuksa se stal mistrem Evropy na kilometrové trati. Na šampionátu v portugalském Montemor-o-Velho v úvodním finálovém dni vybojovali Češi celkem tři medaile. Kromě Fuksy zazářil bronzový kajakář Josef Dostál a jeho kolegové Daniel Havel a Jan Štěrba na deblu.
Naopak na medaili nedosáhli favorité Jaroslav Radoň a Filip Dvořák, kteří o cenný kov přišli vinou nefunkčního reproduktoru na startovacím zařízení. Kvůli němu odstartovali čeští deblkanoisté do závodu pozdě a od stupňů vítězů je dělilo 15 setin. Nově složený čtyřkajak žen Andrea Havlová, Jana Blahová, Jana Šebestová a Anna Kožíšková byl skončil po diskvalifikaci dvou posádek šestý.
- Veškerý obsah HN.cz
- Mobilní aplikace
- Bez reklam
- Odemykejte obsah pro přátele
- Články v audioverzi + playlist
- Možnost kdykoliv zrušit
Přidejte si Hospodářské noviny
mezi své oblíbené tituly
na Google zprávách.






