Co je klíčové při managementu rizik?

Opravdu klíčové je podle mého názoru vzít s sebou ráno do práce zdravý rozum. A pomocí něho pak rizika skutečně řídit, a ne to jen předstírat, k čemuž nás bohužel dnešní svět plný certifikací, diplomů a potvrzení pro potvrzení intenzivně směřuje.

Jaká rizika jsou nejčastěji opomíjena?

Domnívám se, že problém stojí trochu jinak: v tom, že máme tendenci věnovat se rizikům, která lze snadno řídit, popřípadě, jejichž řízení si vynucuje nějaký zákon. Velmi často neděláme poctivou analýzu, jež by nám odpověděla na otázku, která rizika jsou skutečně významná a která ne. V důsledku toho pak často ta opravdu zásadní rizika často prohlásíme za vis major a neděláme s nimi nic.

Zbývá vám ještě 90 % článku
Předplatné bez reklam první 2 měsíce za 80 Kč
  • Veškerý obsah HN.cz
  • Mobilní aplikace
  • Bez reklam
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Články v audioverzi + playlist
  • Možnost kdykoliv zrušit
Máte již předplatné? Přihlásit se