Tomáš Berdych se vrátil ve Wimbledonu na vítěznou vlnu. Po loňském vyřazení hned v prvním kole dnes úvodní zápas zvládl a jako sedmý nasazený porazil Slováka Martina Kližana 6:3 a dvakrát 6:4 za hodinu a 50 minut.
Do druhého kola grandslamu poprvé postoupila Karolína Plíšková, která porazila třináctou nasazenou Naďu Petrovovou z Ruska 6:3, 6:2. Naopak její dvojče a vítězka wimbledonské juniorky z roku 2010 Kristýna vypadla po prohře se Slovenkou Janou Čepelovou 4:6 a 1:6. Se soutěží se rozloučila i Andrea Hlaváčková, která podlehla Rusce Jeleně Vesninové 2:6 a 5:7, přestože ve druhé sadě vedla už 4:0.
- Veškerý obsah HN.cz
- Mobilní aplikace
- Bez reklam
- Odemykejte obsah pro přátele
- Články v audioverzi + playlist
- Možnost kdykoliv zrušit
Přidejte si Hospodářské noviny
mezi své oblíbené tituly
na Google zprávách.






