O tom, jak významné ve světě basketbalu je mistrovství světa hráčů do 19 let, které Česko od čtvrtka hostí, svědčí následující: Do Prahy se na něj přijede podívat minimálně dvacet skautů z NBA. A to jen jeden z důkazů.
I Česká basketbalová federace vzala šampionát okázale a po celou dobu se bude hrát v pražské O2 Areně. „Je to specifická hala a původně jsme tu chtěli hrát jen finálovou část. Když jsme však v březnu viděli, jaký zájem tu o basketbal byl, když devatenáctka hrála proti juniorům CSKA Moskva a následně Nymburk s prvním týmem CSKA, rozhodli jsme se, že se tu bude hrát po celou dobu. Byť jsme se dlouho rozmýšleli,“ popsal ředitel šampionátu Stanislav Křiváček. Připomeňme, že tehdy na zápas Nymburka dorazilo 5830 diváků.
- Veškerý obsah HN.cz
- Mobilní aplikace
- Bez reklam
- Odemykejte obsah pro přátele
- Články v audioverzi + playlist
- Možnost kdykoliv zrušit
Přidejte si Hospodářské noviny
mezi své oblíbené tituly
na Google zprávách.








