Závodníci formule 1 jsou na vysoké rychlosti zvyklí. Však se jim také neříká řidiči, ale piloti. Let ve vojenském tryskáči je ale dokáže rozhodit. Na vlastní kůži to poznal bývalý mistr světa Lewis Hamilton, který se před Velkou cenou Británie proletěl v letadle Hawk britského královského letectva.
Hamiltona vzal na exkurzi do vzduchu akrobatický oddíl Red Arrows, tedy Červené šípy. Usedl do letounu Hawk, který slouží jako cvičný, v případě bojového nasazení může plnit úkoly pomocné stíhačky. Sen vyzkoušet si vojenské letadlo se tak jezdci Mercedesu splnil. "Byl to naprosto neuvěřitelný den, den, o kterém sní všichni. Když se za ním ohlédnu, pořád nedokážu uvěřit, že jsem byl v bojovém letadle," popisoval pro BBC.
- Veškerý obsah HN.cz
- Mobilní aplikace
- Bez reklam
- Odemykejte obsah pro přátele
- Články v audioverzi + playlist
- Možnost kdykoliv zrušit
Přidejte si Hospodářské noviny
mezi své oblíbené tituly
na Google zprávách.











