Martin Svědík v Baníku Ostrava naskočil do ligy poprvé jako hráč, teď se v tu dočká ligové premiéry i jako trenér, byť tvoří tandem s Erichem Cviertnou, protože si dodělává trenérskou profi licenci. S aktivní kariérou musel skončit ve dvaceti čtyřech letech kvůli problémům s koleny, byl s nimi celkem na třinácti operacích. „Pak jsem dělal jakéhosi hrajícího trenéra ve třetí, čtvrté třídě, okresním přeboru. Takhle jsem začínal s trenérstvím,“ říká v rozhovoru pro IHNED.cz Svědík, který v devětatřiceti letech patří novou trenérskou generaci v lize.
Cítíte, že v lize nastává „trenérská výměna stráží“?
Myslím, že od závěru loňské sezony se něco takového děje. Mladší trenéři se dostali do pozice, že vedou ligové týmy. Myslím, že je to jedině dobře.
- Veškerý obsah HN.cz
- Mobilní aplikace
- Bez reklam
- Odemykejte obsah pro přátele
- Články v audioverzi + playlist
- Možnost kdykoliv zrušit
Přidejte si Hospodářské noviny
mezi své oblíbené tituly
na Google zprávách.










