Zatímco sobotní etapa Tour de France, která cyklisty poprvé zavedla do hor, měla "jen" dva vrcholy, ta nedělní přišla hned s pěti stoupáními. Už na začátku navíc nasadili extrémní tempo závodníci ze stáje Garmin, které se všichni ostatní byli nuceni držet.

"Kdyby se stalo, že ujede třeba patnáct jezdců, tak se to v takových etapách roztrhá a peloton většinu z nich dojede. Ale tady se do toho šláplo hned od prvního kopce a prakticky to byla válka mezi Španěly a Brity," říká Zdeněk Štybar, jenž vinou zranění o letošní Tour přišel.

Zbývá vám ještě 90 % článku
Předplatné bez reklam první 2 měsíce za 80 Kč
  • Veškerý obsah HN.cz
  • Mobilní aplikace
  • Bez reklam
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Články v audioverzi + playlist
  • Možnost kdykoliv zrušit
Máte již předplatné? Přihlásit se