Čtení sestav fotbalových týmů Bohemians a Jablonce z jejich dvou červnových vzájemných zápasů je plné příběhů. Jen nemnozí z aktérů jsou dnes v obecném povědomí fotbalových fanoušků, vyrostlých v uplynulých dvaceti letech. Tolik času dělí dnešek od doby, kdy se jmenované týmy střetly v baráži o účast v nově vznikající samostatné prvoligové soutěži. Ano, dnešní Gambrinus liga zahájí v pátek ročník, v němž dle amerického vzoru dojde plnoletosti.
Co to ta baráž vlastně byla? jelikož se utvářela nová šestnáctičlenná soutěž, posunulo se do ní šest týmů ČMFL, což tehdy byla nejvyšší soutěž západní části bývalého Československa. Sedmý, a to byl právě Jablonec, hrál o poslední účastnické místo s nejhorším českým týmem společné federální ligy, tedy s Bohemians, tehdy ještě jedinými toho názvu. Tedy těmi z Vršovic. Soupeř hrál ještě pod názvem TJ Sklobižu Jablonec nad Nisou a
- Veškerý obsah HN.cz
- Mobilní aplikace
- Bez reklam
- Odemykejte obsah pro přátele
- Články v audioverzi + playlist
- Možnost kdykoliv zrušit
Přidejte si Hospodářské noviny
mezi své oblíbené tituly
na Google zprávách.











