Mužský hokejový turnaj je v Soči na programu od 12. do 23. února, zámořská soutěž bude mít přestávku mezi 9. a 26. únorem. Dnes se všechny zainteresované strany - Mezinárodní hokejová federace, Mezinárodní olympijský výbor, NHL a hráčská asociace NHLPA - shodly na konkrétních podmínkách startu hráčů z NHL.

"Rozhodnutí zúčastnit se XXII. zimních olympijských her v Soči bylo v mnoha ohledech obtížné, ale víme, že bude dobře přijato našimi hráči a především drtivou většinou našich fanoušků a sportovních fanoušků po celém světe," uvedl v oficiálním prohlášení komisionář soutěže Gary Bettman.

Dohodu přijal s povděkem výkonný ředitel hráčské asociace NHLPA Don Fehr. "Mít šanci obléci v Soči národní dres je něco, na co se hráči těší," uvedl.

V rámci dohody NHL poskytne pro olympijský turnaj sedm hlavních a šest čárových rozhodčích. Reprezentační kouči musejí do 15. září zveřejnit širší nominaci na turnaj, která není početně omezená. Konečný výběr pak bude uzavřen nejpozději do 13. ledna a trenér české reprezentace Alois Hadamczik chce rovnou oznámit i jméno kapitána a jeho zástupců.