Sportovní globalizace, kterou v posledních letech uvádějí do pohybu především peníze asijských investorů nakupujících většinové podíly ve špičkových evropských klubech, míří už i do Itálie. Indonéský investor Erick Thohir jedná v Miláně o majetkovém vstupu do místního Interu. Italská média mluví o jeho zájmu na osmdesátiprocentním podílu v klubu, některá dokonce tvrdí, že dohoda je už uzavřena.

Trend vstupů investorů z východu do evropského fotbalu tak pokračuje. Ať už jde o Abramoviče v Chelsea, arabské šejky v Manchesteru City či Paris Saint-Germain, cíl je vždy stejný. Pro investora je klub světové úrovně skvělou byznysovou příležitostí, pro klub je naopak klepání zahraničních peněz na dveře domácího trhu vítanou pomocí v ekonomicky nelehkých časech. A zrovna v Itálii to platí dvojnásob.

Zbývá vám ještě 70 % článku
Předplatné bez reklam první 2 měsíce za 80 Kč
  • Veškerý obsah HN.cz
  • Mobilní aplikace
  • Bez reklam
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Články v audioverzi + playlist
  • Možnost kdykoliv zrušit
Máte již předplatné? Přihlásit se