Bývalý německý cyklista Erik Zabel se přiznal k dopingu. Majitel rekordních šesti zelených trikotů pro nejlepšího spurtéra Tour de France, který ukončil kariéru před pěti lety, v rozhovoru pro deník Süddeutsche Zeitung uvedl, že zakázané látky začal užívat v roce 1996.
"Dopoval jsem roky. Bral jsem krevní doping EPO, kortizon... Bylo toho hodně. Před Tour v roce 2003 jsem prodělal transfuzi krve," prohlásil Zabel, který přitom v minulosti tvrdil, že během kariéry s EPO experimentoval jen krátce.
- Veškerý obsah HN.cz
- Mobilní aplikace
- Bez reklam
- Odemykejte obsah pro přátele
- Články v audioverzi + playlist
- Možnost kdykoliv zrušit
Přidejte si Hospodářské noviny
mezi své oblíbené tituly
na Google zprávách.










