Bývalý německý cyklista Erik Zabel se přiznal k dopingu. Majitel rekordních šesti zelených trikotů pro nejlepšího spurtéra Tour de France, který ukončil kariéru před pěti lety, v rozhovoru pro deník Süddeutsche Zeitung uvedl, že zakázané látky začal užívat v roce 1996.

"Dopoval jsem roky. Bral jsem krevní doping EPO, kortizon... Bylo toho hodně. Před Tour v roce 2003 jsem prodělal transfuzi krve," prohlásil Zabel, který přitom v minulosti tvrdil, že během kariéry s EPO experimentoval jen krátce.

Zbývá vám ještě 70 % článku
Předplatné bez reklam první 2 měsíce za 80 Kč
  • Veškerý obsah HN.cz
  • Mobilní aplikace
  • Bez reklam
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Články v audioverzi + playlist
  • Možnost kdykoliv zrušit
Máte již předplatné? Přihlásit se