Kdyby se jedenáct českých fotbalistů působících v německé Bundeslize sešlo, vytvořilo by poměrně zajímavou jedenáctku. Ta by mohla vypadat: Drobný – Gebre Selassie, Hubník, Krmaš, Hloušek – Pospěch, Jiráček, Polák, Morávek, Pilař – Pekhart. Místo v ní by měli všichni Češi jisté, ale ve skutečnosti na začátku nové sezony, která v pátek v Německu začíná, to tak neplatí.
Platí ale to, že německá liga zůstává nejčastější zahraniční štací českých fotbalistů (víc Čechů je jen ve slovenské soutěži a tu za pravou zahraniční ligu nelze považovat). Oproti loňsku je tu ale Čechů méně, opustili ji Michal Kadlec (přestoupil z Leverkusenu do Fenerbahce Istanbul), Milan Petržela (odešel z Augsburgu do Plzně) a Martin Latka (s Düsseldorfem sestoupil do druhé ligy). A vrátil se do ní jen Roman Hubník s postupující Herthou Berlín.
- Veškerý obsah HN.cz
- Mobilní aplikace
- Bez reklam
- Odemykejte obsah pro přátele
- Články v audioverzi + playlist
- Možnost kdykoliv zrušit
Přidejte si Hospodářské noviny
mezi své oblíbené tituly
na Google zprávách.










