Cyklista Leopold König se dnes postaral o druhé české vítězství na Vueltě za sebou. Debutant na Grand Tour navázal na páteční triumf Zdeňka Štybara a vyhrál na slavném španělském závodu horskou osmou etapu. Člen týmu NetApp-Endura se díky životnímu úspěchu posunul na průběžné páté místo.
Pětadvacetiletý König si dojel pro vítězství v závěrečném stoupání do Estepony. Zhruba dva kilometry před cílem se odpoutal od vedoucí skupiny favoritů a vydal se stíhat domácího Igora Antóna, jenž jel osamocen v čele.
- Veškerý obsah HN.cz
- Mobilní aplikace
- Bez reklam
- Odemykejte obsah pro přátele
- Články v audioverzi + playlist
- Možnost kdykoliv zrušit
Přidejte si Hospodářské noviny
mezi své oblíbené tituly
na Google zprávách.










