V širší nominaci na cyklistické mistrovství světa ve Florencii se objevila i jména, která vídáme spíš v jiných sportech – rychlobruslařka Martina Sáblíková a atletka Anežka Drahotová. Obě považují cyklistiku za doplňkový sport, obě k němu ale došly jinou cestu.
Sáblíková se nakonec rozhodla na šampionát nejet, přestože jako osminásobná mistryně republiky byla navržena do závodu s hromadným startem i na časovku. „Časovka je na rovinaté trati ve městě, kde je převýšení jen osm metrů. Martina by stejně neměla šanci na úspěch,“ uvedl trenér Petr Novák.
- Veškerý obsah HN.cz
- Mobilní aplikace
- Bez reklam
- Odemykejte obsah pro přátele
- Články v audioverzi + playlist
- Možnost kdykoliv zrušit
Přidejte si Hospodářské noviny
mezi své oblíbené tituly
na Google zprávách.











