Po odchodu Kimiho Räikkönena ke konkurenci si Lotus může paradoxně mnout ruce. Přestože se britská stáj formule 1 snažila o jeho setrvání, zbavila se nakonec jezdce, který ji zatěžoval neúnosně vysokou smlouvou, a může si volně vybírat schopného nástupce. Ve chvíli, kdy Ferrari, Red Bull i Mercedes potvrdily obsazení sedaček pro příští rok, je Lotus první volbou pro všechny piloty, kteří chtějí nové angažmá.
"Momentálně jednáme s několika jezdci a rozhodnutí uděláme brzy," citují britská média šéfa týmu Erika Boulliera. "Jsme ve výhodné pozici nejžádanějšího týmu s volnou sedačkou. Proto si můžeme v klidu vybrat to nejlepší pro naši budoucnost," naznačuje Boullier, jak bude vybírat parťáka k Romainu Grosjeanovi. Přednost chce dát jezdci s dobrou výkonností před jezdcem s bohatými sponzory.
- Veškerý obsah HN.cz
- Mobilní aplikace
- Bez reklam
- Odemykejte obsah pro přátele
- Články v audioverzi + playlist
- Možnost kdykoliv zrušit
Přidejte si Hospodářské noviny
mezi své oblíbené tituly
na Google zprávách.











