Vzhůru do boje proti fotbalu, vyzývá Mezinárodní lyžařská federace (FIS). Společným nepřítelem, na kterého s ostatními zimními sporty vede útok, je fotbalové mistrovství světa v Kataru 2022. Lyžařům vadí, že se šampionát může přesunout z léta do zimy a odloudit sportům na ledě a sněhu diváky. Nepovedený plán na mistrovství světa v arabské poušti tak schytal další těžký direkt.
Lyžaři volají do zbraně svoje zimní spolubojovníky a chtějí společně zalobbovat proti změně termínu fotbalového šampionátu. "FIS předloží dalším šesti federacím zimních sportů návrh na podpis rezoluce proti uspořádání fotbalového mistrovství světa během sezony zimních sportů v roce 2022," uvedli představitelé FIS po víkendovém zasedání.
- Veškerý obsah HN.cz
- Mobilní aplikace
- Bez reklam
- Odemykejte obsah pro přátele
- Články v audioverzi + playlist
- Možnost kdykoliv zrušit
Přidejte si Hospodářské noviny
mezi své oblíbené tituly
na Google zprávách.






