Texaský kovboj je zpátky. Cyklista Lance Armstrong otevřeně mluví o svém dopingu, nic nezamlčuje a po chlapsku lituje svých chyb a lží. Jeho příběh je vpravdě americký, nejprve nabízí slávu a obdiv celého světa k neúnavnému bojovníkovi, vítězi nad rakovinou a králi Tour de France. Potom přichází strmý pád, to když se přišlo na jeho doping. Vykrucoval se, lhal a uhýbal. Teď se zase našel a svět mu může za jeho otevřenost znovu zatleskat.
Dopingové minulosti Armstrong lituje, nejvíc asi toho, že zneužíval příběh svého boje s rakovinou k tomu, aby podpořil svoji polobožskou image a bránil se proti podezření z užívání zakázaných látek. Naposledy o tom promluvil v exkluzivním rozhovoru pro Cycling News.
- Veškerý obsah HN.cz
- Mobilní aplikace
- Bez reklam
- Odemykejte obsah pro přátele
- Články v audioverzi + playlist
- Možnost kdykoliv zrušit
Přidejte si Hospodářské noviny
mezi své oblíbené tituly
na Google zprávách.






