Na hřišti jde letos z Bayernu Mnichov strach. Na jaře znemožnil Barcelonu, na podzim si pohrál s Plzní. Připsal si triumf v Lize mistrů i německé Bundeslize. Rekordní čísla zaznamenal i v klubové ekonomice, když mu úspěšný rok generoval obrat 393,9 milionu eur (10,67 miliardy korun), což je nový rekord v historii klubu. Po zdanění klub vydělal 14 milionů eur (asi 380 milionů korun), o tři miliony více než v předchozím roce.

V sezoně 2011/12 měl Bayern obrat 332 milionů eur. Pokud se do letošní částky započítá i obrat stadionu Allianz Arena, překonal celý koncern poprvé v historii hranici 400 milionů (432,8 milionu eur). Výsledky oznámili zástupci Bayernu na výročním zasedání v Mnichově.

Bayern, který v minulé sezoně vybojoval jako první německý klub po titulech v domácí lize i poháru také trofej pro vítěze Ligy mistrů, výrazně získal na sponzorských a marketingových příjmech. Klubu vynesly 102 milionů eur oproti 82 milionům v předchozím fiskálním roce. Příjmy z reklamních prodejů vzrostly z 57,4 milionu eur na 82,8 milionu. Vlastní jmění klubu stouplo na 286,8 milionu eur.

"Bayern v minulém roce stanovil nový rekord v obratu a to z něho dělá jeden z největších klubů ve světovém fotbale," řekl finanční ředitel Jan-Christian Dreesen na zasedání, na němž zástupci klubu vystavili všechny čtyři trofeje včetně evropského Superpoháru, které Bayern za poslední měsíce získal.

Uli Hoeness, prezident Bayernu Mnichov, na klubovém setkáníUli Hoeness, prezident Bayernu Mnichov, na pravidelném setkání klubu

Nejbohatšími kluby světa podle příjmů jsou Real Madrid a Barcelona. Tržby Realu překonaly podruhé za sebou hranici 500 milionů eur, klub před měsícem oznámil jejich nárůst o 1,3 procenta na 520,9 milionu eur. Barcelona vyčíslila minulý týden příjmy za sezonu 2011/12 na 490 milionů a v novém finančním roce očekává jejich nárůst na 509 milionů.