České házenkářky prohrály v úvodním vystoupení na světovém šampionátu v Srbsku s favorizovaným Maďarskem 27:35. Svěřenkyně Jana Bašného držely s bronzovými medailistkami z loňského mistrovství Evropy v první půli krok, v úvodu druhého poločasu je ale postihl výpadek, který rozhodl. V dalším duelu změří český celek v pondělí od 17:00 síly s Německem, do vyřazovací fáze postoupí čtyři týmy z šestičlenné skupiny.
Před rokem Češky v Srbsku na mistrovství Evropy překvapily postupem ze základní skupiny i vyrovnanými souboji s favority. V dobrých výkonech chtěly pokračovat i na svém prvním světovém šampionátu po deseti letech.
- Veškerý obsah HN.cz
- Mobilní aplikace
- Bez reklam
- Odemykejte obsah pro přátele
- Články v audioverzi + playlist
- Možnost kdykoliv zrušit
Přidejte si Hospodářské noviny
mezi své oblíbené tituly
na Google zprávách.




