V poslední době dochází ke stále častějším, sofistikovanějším a masivnějším kybernetickým útokům nejen z vnějšku, ale často iniciovaným i uvnitř samotné organizace. Tento trend se objevuje ruku v ruce s rozvojem informačních technologií, novými možnostmi zpracování dat, využitím služeb externích dodavatelů služeb a otevíráním firemních systémů pro přístup klientů, obchodních zástupců a dalších. Pro odpovědné manažery, ať IT, rizikové nebo jiné, představuje tento trend významnou výzvu porozumět a řešit tato rizika. Podle slov ředitele americké FBI Jamese Comeyho "Četnost kybernetických útoků se stále zvyšuje a představuje jedno z nejvážnějších ohrožení bezpečnosti země" (viz USA Today, 14. 11. 2013).

Zbývá vám ještě 90 % článku
Předplatné bez reklam první 2 měsíce za 80 Kč
  • Veškerý obsah HN.cz
  • Mobilní aplikace
  • Bez reklam
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Články v audioverzi + playlist
  • Možnost kdykoliv zrušit
Máte již předplatné? Přihlásit se