České házenkářky rozdrtily na mistrovství světa v Srbsku outsidera skupiny D Austrálii 34:10 a zahrají si v osmifinále. Nejlepší střelkyní vítězek byla s osmi trefami Martina Crhová. Závěrečný zápas ve skupině, který rozhodne o dvojicích pro vyřazovací boje, sehrají Češky v pátek od 19:15 s Rumunskem.
Trenér Jan Bašný nenasadil proti nejslabšímu týmu skupiny to nejlepší, ale i bez Luzumové nebo Knedlíkové v základní sestavě bylo utkání hrou kočky s myší. Do branky se poprvé na turnaji postavila Satrapová a za kompaktní obranou si až do desáté minuty mohla užívat čistého konta.
- Veškerý obsah HN.cz
- Mobilní aplikace
- Bez reklam
- Odemykejte obsah pro přátele
- Články v audioverzi + playlist
- Možnost kdykoliv zrušit
Přidejte si Hospodářské noviny
mezi své oblíbené tituly
na Google zprávách.





