České házenkářky rozdrtily na mistrovství světa v Srbsku outsidera skupiny D Austrálii 34:10 a zahrají si v osmifinále. Nejlepší střelkyní vítězek byla s osmi trefami Martina Crhová. Závěrečný zápas ve skupině, který rozhodne o dvojicích pro vyřazovací boje, sehrají Češky v pátek od 19:15 s Rumunskem.

Trenér Jan Bašný nenasadil proti nejslabšímu týmu skupiny to nejlepší, ale i bez Luzumové nebo Knedlíkové v základní sestavě bylo utkání hrou kočky s myší. Do branky se poprvé na turnaji postavila Satrapová a za kompaktní obranou si až do desáté minuty mohla užívat čistého konta.

Zbývá vám ještě 70 % článku
Předplatné bez reklam první 2 měsíce za 80 Kč
  • Veškerý obsah HN.cz
  • Mobilní aplikace
  • Bez reklam
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Články v audioverzi + playlist
  • Možnost kdykoliv zrušit
Máte již předplatné? Přihlásit se