Rozhodli jsme se proto místo standardního politického komentáře vytvořit po vzoru Hulanátoru či náhodného generátoru výroků televizního kuchaře Jiřího Babici automatický generátor koaličních smluv.

Data čerpá ze dvou zmíněných dokumentů (Koaliční smlouvy mezi ČSSD, hnutím ANO 2011 a KDU-ČSL na volební období 2013 - 2017Koaliční smlouvy o vytvoření koalice rozpočtové odpovědnosti, vlády práva a boje proti korupci).

Úryvky z obou textů (tak zvané n-gramy) pak náhodně kombinuje. Podle teorie pravděpodobnosti není zcela vyloučeno, že tímto způsobem vznikne nová, doposud nepoznaná politická kvalita, na jejímž půdorysu pak může vyrůst skutečně plodná koaliční spolupráce.

Zkuste kliknout na tlačítko "Vygenerovat novou" a vytvořit si vlastní, jedinečnou koaliční smlouvu. Nejlepší pasáže můžete označit myší a sdílet je s přáteli v sociálních sítích. Poznáte, kterou formulaci použil Nečas se Schwarzenbergem a Johnem, a kterou Sobotka s Babišem a Bělobrádkem?

 

Tento článek máteje zdarma. Když si předplatíte HN, budete moci číst všechny naše články nejen na vašem aktuálním připojení. Vaše předplatné brzy skončí. Předplaťte si HN a můžete i nadále číst všechny naše články. Nyní první 2 měsíce jen za 40 Kč.

  • Veškerý obsah HN.cz
  • Možnost kdykoliv zrušit
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Ukládejte si články na později
  • Všechny články v audioverzi + playlist