Jak se blíží olympijské hry v Soči, roste nervozita rychlobruslařky Martiny Sáblíkové. Jedna z hlavních hvězd české výpravy stále častěji dostává otázky, jak se na vrcholnou akci sezony těší a jaký pociťuje tlak. Uklidňuje se ale tím, že už dvakrát získala na olympiádě zlatou medaili, takže nemusí nikomu nic dokazovat.

"Z Vancouveru si toho naštěstí moc nepamatuji, takže nemůžu porovnávat, jak jsem se cítila tehdy a jak teď. Když nad tím ale přemýšlím, tak teď je to možná lepší v tom, že už dvě zlata z olympiády mám a nikdo mi je nevezme," řekla Sáblíková na dnešní tiskové konferenci v Praze.

"Taky je ale pravda, že tyhle otázky nemám opravdu ráda. Je to za chvilku a jsem hodně nervózní. Určitě ale nechci ze Soči odjet s prázdnou," podotkla s úsměvem úřadující olympijská šampionka na tratích 3000 a 5000 metrů. První start ji čeká v neděli 9. února, kdy bude obhajovat zlato na kratší z obou tratí.

Šestadvacetiletá Sáblíková o víkendu zakončila závěrečné soustředění v italském Collalbu. "Doufám, že příprava byla dobrá. Je to ale spíše na trenéra. Uvidíme za 14 dní. Já jsem udělala vše, co bylo řečeno," řekla Sáblíková, která se do Soči těší i proto, že se jí v dějišti olympiády dařilo před rokem na mistrovství světa na jednotlivých tratích. "Loni to tam bylo nádherné, snad to bude teď stejné," přála si svěřenkyně trenéra Petra Nováka.

Do Soči Sáblíková i s Karolínou Erbanovou odletí ve čtvrtek prvním olympijským speciálem. Do té doby si chce dát hlavně pozor, aby zůstala zdravotně fit. "I ke kadeřníkovi jdu proto ráno, aby tam nikdo nebyl," dodala i přes nervozitu dobře naladěná Sáblíková, kterou bude poprvé v kariéře přímo na olympiádě podporovat maminka Eva. "Ve Vancouveru ani v Turíně nebyla, takže jsem ráda, že tam tentokrát bude," dodala.