Manažerka Michaela Schumachera Sabine Kehmová potvrdila, že lékaři v nemocnici v Grenoblu začali slavného pilota formule 1 probouzet z umělého spánku. V kómatu ho udržovali po celý měsíc od jeho pádu na lyžích.

"Michaelovy dávky sedativ se začnou snižovat, aby mohl začít proces probouzení, který ale může trvat velice dlouho," uvedla Kehmová ve stručném oficiálním prohlášení s tím, že průběžné zprávy o tom, jak proces pokračuje, komentovat nebude. Zároveň znovu požádala média, aby respektovala soukromí rodiny, lékařské tajemství a umožnila lékařům v klidu pracovat.

Informaci přinesl už ve středu renomovaný francouzský list L'Equipe s tím, že sedminásobný mistr světa na proces reaguje pozitivně. "Byla předem daná dohoda mezi všemi zúčastněnými, že tyto informace poskytneme s ohledem na ochranu rodiny teprve tehdy, až se tento proces stabilizuje," uvedla dnes v prohlášení.

Podle názoru odborníků je ale pouze malá šance, že bude Schumacher v budoucnu zdravý a v kondici jako před úrazem. Vzhledem k závážnosti poranění setrvával v umělém spánku dlouhou dobu, takže je v tuto chvíli realističtější přemýšlet o vážnosti následků než o zázračném úplném uzdravení.

Čtvrteční prohlášení představuje vůbec první oficiální informaci o Schumacherově stavu od prvního lednového týdne, kdy byl popsán jako "stabilizovaný".

Sedminásobný šampion formule 1 upadl na lyžích 29. prosince v neupravené části sjezdovky v Méribelu a udeřil se do hlavy o kámen. Absolvoval dvě operace mozku, po nichž byl uveden na jednotce intenzivní péče do umělého spánku. V kómatu prožil začátkem ledna i 45. narozeniny. Od 17. ledna o jeho zdravotním stavu žádné oficiální informace z nemocnice v Grenoblu nepřišly.

Mezitím, co slavný pilot leží v grenobelské nemocnici, pomalu se rozbíhá letošní sezona formule 1. Ve španělském Jerezu probíhají tradiční předsezonní testy a týmy na legendárního šampiona rozhodně nezapomínají. Bývalému jezdci Jordanu, Benettonu, Ferrari a Mercedesu vyjadřují na dálku podporu.

Nejviditelnější jsou právě Ferrari s řadou transparentů a Mercedes, jehož vozy krouží na trati s nápisem "KeepFightingMichael" (Michaeli, nepřestávej bojovat).

Tento článek máteje zdarma. Když si předplatíte HN, budete moci číst všechny naše články nejen na vašem aktuálním připojení. Vaše předplatné brzy skončí. Předplaťte si HN a můžete i nadále číst všechny naše články. Nyní první 2 měsíce jen za 40 Kč.

  • Veškerý obsah HN.cz
  • Možnost kdykoliv zrušit
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Ukládejte si články na později
  • Všechny články v audioverzi + playlist