Generálka na olympijské hry se uplynulý víkend běžci na lyžích Lukáši Bauerovi zrovna dvakrát nevydařila. V italském Toblachu na své oblíbené patnáctikilometrové trati prověřoval formu a skončil až na 15. místě. Přestože čekal lepší výsledek, měl po závodě k rozladění daleko. „V posledním kole jsem se už doslova trápil, ale nejsem naštvaný, nevyhořel jsem sám. Myslím, že se blýská na lepší časy,“ řekl s úsměvem.
Pozice černého koně patří šestatřicetiletému lyžaři po celou jeho kariéru. Jako by se s ní rodák z Ostrova nad Ohří už narodil a potvrzuje ji i před Soči. Opět nepatří k hlavním favoritům běžkařských soutěží, ale opět se s ním musí počítat. Zvlášť když ho čekají nejspíš poslední olympijské hry v kariéře.
- Veškerý obsah HN.cz
- Mobilní aplikace
- Bez reklam
- Odemykejte obsah pro přátele
- Články v audioverzi + playlist
- Možnost kdykoliv zrušit
Přidejte si Hospodářské noviny
mezi své oblíbené tituly
na Google zprávách.






