Zasněžené štíty mrazivé Antarktidy, plachetnice na rozbouřeném moři, hroutící se ledové kry a prvovýstup na neprobádanou horu. Český horolezec Marek Holeček si splnil svůj sen. Po Nepálu a Pákistánu se tentokrát vydal do neznámých končin Antarktidy, kde na ostrově Anvers vystoupil společně s Vladimíry Noskem a Joštem na vrchol Monte Samily.

Třetí díl expedice Never Stop Exploring tak Holečkův tým úspěšně dokončil. Na vrcholu Samily už ale chyběl Zdeněk Hrubý, který zahynul v Pákistánu. Expedici proto horolezci věnovali jeho památce a zdolaný vrchol sami pojmenovali. Samila je podle Holečka zkratka ze "Samice milá". Po středečním návratu z místa, kam do 17. ledna lidská noha nevkročila, se zkušený horolezec pochlubil neopakovatelnými zážitky.

Zbývá vám ještě 80 % článku
Předplatné bez reklam první 2 měsíce za 80 Kč
  • Veškerý obsah HN.cz
  • Mobilní aplikace
  • Bez reklam
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Články v audioverzi + playlist
  • Možnost kdykoliv zrušit
Máte již předplatné? Přihlásit se