Bubba Watson se konečně dočkal. Po dvou hubených letech vybojoval americký golfista titul na PGA Tour, prvního vavřínu od zisku zeleného saka na Masters v Augustě 2012 dosáhl v neděli na Northern Trust Open v Pacific Palisades. Turnaj vyhrál díky skvělému finálovému kolu o dvě rány před krajanem Dustinem Johnsonem.

Za páté vítězství na okruhu PGA inkasoval šek v hodnotě 1,206 milionu dolarů. "Teď se mi všechno daří, hraju opravdu dobrý golf," pochválil se Watson.

Před čtrnácti dny ve Scottsdale Watson v posledním kole neudržel vedení, pokazil poslední jamku a skončil druhý za Kevinem Stadlerem. Tentokrát útočil ze zadních pozic, zvládl finále bez bogey, zahrál 64 ran včetně několika skvělých záchranných úderů a přesných patů a zvítězil.

"Nikdy nevíte, které vítězství je vaše poslední. Pokud by to v mém případě bylo Masters, nebylo by to špatné, ale jsem za další titul rád," usmál se Watson, který slavil s pohárem v ruce po boku s manželkou Angie a dvouletým synem Calebem.

Watson je také zábavným šoumenem. S parťáky z PGA Tour zformoval před časem kapelu, parodující současnou pop music.

Watson se nyní přesune na mistrovství světa ve hře na jamky, které v roce 2011 vyhrál, a bude patřit mezi favority. "Teď se s ním skoro nedá hrát. Věří si, ale bude těžké na to navázat," řekla jeho žena Angie, bývalá hráčka basketbalové WNBA.

Golfový turnaj v Pacific Palisades v USA:

1. Watson 269 (70+71+64+64), 2. D. Johnson 271 (66+70+69+66), 3. Allred 272 (73+64+67+68) a Harman (všichni USA) 272 (67+69+68+68), 5. Schwartzel (JAR) 273 (69+68+68+68). (Dotace 6,6 milionu dolarů, par 71)

Tento článek máteje zdarma. Když si předplatíte HN, budete moci číst všechny naše články nejen na vašem aktuálním připojení. Vaše předplatné brzy skončí. Předplaťte si HN a můžete i nadále číst všechny naše články. Nyní první 2 měsíce jen za 40 Kč.

  • Veškerý obsah HN.cz
  • Možnost kdykoliv zrušit
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Ukládejte si články na později
  • Všechny články v audioverzi + playlist