České biatlonistky už mají splněno, v páteční štafetě na 4x6 kilometrů završily úspěšné vystoupení čtvrtým místem. Skvělý výkon podala Gabriela Soukalová na druhém úseku a Veronika Vítková ve finiši. Češkám se ale příliš nedařila střelba, umístění vybojovaly hlavně díky vynikající běžecké formě. Závod vyhrály Ukrajinky, pro které je to historicky první zlato.
Bronzová medailistka z Vancouveru 2010, Šárka Strachová, chybovala v prvním kole slalomu, po němž byla až čtrnáctá. Druhá jízda byla v jejím podání povedenější. Neudělala větší chybu, po dojetí do cíle u jejího jména svítila zelená na znamení průběžného vedení a na tváři měla úsměv. V čele vydržela jen chvilku, celkově si ale polepšila a nakonec byla desátá.
- Veškerý obsah HN.cz
- Mobilní aplikace
- Bez reklam
- Odemykejte obsah pro přátele
- Články v audioverzi + playlist
- Možnost kdykoliv zrušit
Přidejte si Hospodářské noviny
mezi své oblíbené tituly
na Google zprávách.




