Nástupci legendárního kouče Alexe Fergusona se v jeho první sezoně na lavičce Manchesteru United hrubě nedaří. V Premier League je tým Davida Moyese až na sedmém místě tabulky a na pokraji vyřazení z Ligy mistrů.

"Když se vyhrává, tak je snadné podporovat svůj tým, mnohem těžší je to ve chvílích, kdy věci tak dobře nevycházejí. Podpora, kterou ukazujete, je velkolepá," napsal Moyes v otevřeném dopise fanouškům. "Při venkovních zápasech zůstávají naši fanoušci nejlepší v zemi, zatímco na stadionu Old Trafford je jejich neochvějná víra zřejmá a nesmírně vítaná," doplnil padesátiletý skotský kouč.

Manchester už v této sezoně vypadl z Anglického i Ligového poháru. V domácí soutěži osmkrát prohrál a na první Chelsea ztrácí propastných 18 bodů (se zápasem k dobru). V úvodním únorovém osmifinále Ligy mistrů United prohráli na hřišti Olympiakosu Pireus 0:2.

"Ačkoliv jsem věděl, že přijmout tuto práci bude výzva, vůbec jsem nečekal, že bychom mohli prožívat až tak těžkou sezonu," přiznal Moyes, o jehož pozici se už dlouho spekuluje. Jeho krajan a předchůdce Ferguson za předchozích 26 let v Manchesteru získal 38 trofejí.

Bývalý trenér Evertonu je přesvědčen, že se situace brzy obrátí k lepšímu. "Všechno, čím jsme si prošli, nás v budoucnu udělá lepším a silnějším klubem. Absolutně nepochybuju o tom, že tady za čas opět uvidíme skvělý vítězný tým," dodal Moyes.

Tento článek máteje zdarma. Když si předplatíte HN, budete moci číst všechny naše články nejen na vašem aktuálním připojení. Vaše předplatné brzy skončí. Předplaťte si HN a můžete i nadále číst všechny naše články. Nyní první 2 měsíce jen za 40 Kč.

  • Veškerý obsah HN.cz
  • Možnost kdykoliv zrušit
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Ukládejte si články na později
  • Všechny články v audioverzi + playlist