Deštivou kvalifikaci na úvodní závod seriálu formule 1 v Melbourne vyhrál Brit Lewis Hamilton s mercedesem před Australanem Danielem Ricciardem, který tak úspěšně zahájil své působení v mistrovském týmu Red Bull. Nedařilo se naopak úřadujícímu čtyřnásobnému šampionovi Sebastianu Vettel.

Německý pilot s druhým vozem Red Bull obsadil v kvalifikaci 13. místo, po penalizace Fina Valtteriho Bottase z Williamsu za výměnu převodovky odstartuje v neděli z šesté řady jako dvanáctý. Ve druhé řadě budou stát Hamiltonův kolega z Mercedesu Němec Nico Rosberg a nováček v šampionátu Dán Kevin Magnussen z McLarenu.

Zbývá vám ještě 80 % článku
Předplatné bez reklam první 2 měsíce za 80 Kč
  • Veškerý obsah HN.cz
  • Mobilní aplikace
  • Bez reklam
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Články v audioverzi + playlist
  • Možnost kdykoliv zrušit
Máte již předplatné? Přihlásit se