Rychlobruslařka Martina Sáblíková sice ve finále Světového poháru v Heerenveenu skončila těsně pod stupni vítězů, radost jí to ale příliš nepokazilo. Zlatá a stříbrná medailistka z olympiády v Soči totiž bezpečně ovládla poosmé za sebou celkové hodnocení poháru, start v Nizozemsku pro ni byl navíc poslední v sezoně. Po dohodě s trenérem Petrem Novákem se totiž rozhodla ukončit úspěšnou a náročnou sezonu.

I proto se prý na start postavila s úsměvem. "Bylo to docela dobré. Byl to poslední závod sezony, takže jsem se na něj těšila. I když jsem věděla, že to bude hodně bolet," řekla Sáblíková ČTK. Hlavním úkolem bylo porazit Němku Claudii Pechsteinovou, nebo v horším případě skončit do pátého místa. V průběžném pořadí SP totiž měla na německou rivalku a kamarádku náskok 80 bodů. "Nakonec to bylo bohužel krůček od placky, ale co se dá dělat. To hlavní se povedlo," uvedla šestadvacetiletá rychlobruslařka.

Zbývá vám ještě 70 % článku
Předplatné bez reklam první 2 měsíce za 80 Kč
  • Veškerý obsah HN.cz
  • Mobilní aplikace
  • Bez reklam
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Články v audioverzi + playlist
  • Možnost kdykoliv zrušit
Máte již předplatné? Přihlásit se