O motivaci navíc budou mít ve středečním utkání čtvrtfinálové série Kontinentální ligy proti Doněcku čeští útočníci ve službách Lva Michal Birner a Jiří Novotný. Po disciplinárním trestu museli vynechat zápas číslo čtyři, nyní to v pátém zápase chtějí celému týmu vrátit.

Oba hráči doplatili na nesportovní chování vůči publiku v hale bratislavského Slovanu. To se chovalo nepřátelsky k pražskému týmu, který původně hrával v Popradu, a hráče během zápasu sprostě uráželo. Zatímco kapitán Novotný dostal kvůli své reakci bezprostředně po skončení duelu trest ve hře, Birnera dodatečně potrestala disciplinární komise.

"Mrzí nás oba, že jsme nemohli hrát. Víme, že to byla chyba. O to větší motivace teď je, abychom to odčinili," řekl Birner. K tomu, aby si oba naplno uvědomili svoji klukovinu, nebylo ani potřeba pokárání kouče Kariho Jalonena. "Myslím, že jsme všichni natolik zkušení, abychom věděli, že co se stalo, by se stávat nemělo," připustil Birner.

Po dvou zápasech ve slovenském hlavním městě, kde hrál Doněck jako domácí tým kvůli třaskavé situaci na Ukrajině, sáhl navíc ke stejnému kroku i Lev s ohledem na termínovou kolizi s pražskou Spartou. Tu čeká ve stejný den páté utkání čtvrtfinále extraligy, v němž přivítá Vítkovice. Potřetí za sebou se tak oba celky utkají v Bratislavě.

"Všichni víme, co se tady děje a co se tady stalo ten první zápas. Musíme se jakýchkoliv reakcí vyvarovat," nabádal Birner, který neočekává, že by se situace ve zbytku série příliš změnila. "Co jsem měl možnost včera sledovat, tak to bylo zase podobné. To není o tom, že by diváci až tak fandili Doněcku, ale spíš je to zaměřené proti nám," myslí si Birner.

Věří přitom, že řada slovenských fandů zavítala do hlediště, aby viděli v akci gólmana Jána Laca s obráncem Peterem Podhradským ve službách Donbassu. "Z Laca je docela velká hvězda, tak snad fanoušky zajímá i jejich umění. Od ostatního se musíme zcela oprostit. Nemám absolutně nic proti tomu, když fandí soupeři, ale ať je to v nějakých mezích slušného chování," přeje si osmadvacetiletý útočník.

Celá série může nabídnout hodně paradoxní scénář. Pokud vedení soutěže neschválí požadavek ukrajinského celku, aby mohl již v pátek nastoupit k šestému utkání v Doněcku, přijde pak na řadu již čtvrtý duel za sebou na neutrální půdě. "Nikdy jsem se s něčím takovým dosud nesetkal, ale musíme se s tím nějak vypořádat," prohlásil Birner.

Musíme hrát agresivně, vědí hráči Lva

Lvi dosud nemuseli v sérii dotahovat, teď by to bylo o to nepříjemnější, že by k dalšímu zápasu nastupovali s pomyslným nožem na krku. "Takhle o tom ale nepřemýšlíme, jen se snažíme myslet na další zápas," řekl Birner, podle něhož poslední porážka 1:3 nebyla důsledkem špatného výkonu.

"Nehráli jsme špatně, jim však skvěle zachytal Laco a my v první třetině nevyužili dlouhou přesilovku pět na tři. Jak se říká, že pak si nezasloužíte vyhrát, tak to ve většině případů tak opravdu bývá. A také to tak dopadlo... Byl to jinak zase hodně urputný zápas," řekl Birner.

A podobný čeká i nyní, ale nikterak přehnaně opatrný. "Z naší strany by to mělo být takové, jak jsme zvyklí; hrát agresivní hru a snažit se je dostávat pod tlak. Bude to o tom co nejvíce se vyvarovat vlastních chyb a využít šance včetně přesilovek," nastínil Birner.

Tento článek máteje zdarma. Když si předplatíte HN, budete moci číst všechny naše články nejen na vašem aktuálním připojení. Vaše předplatné brzy skončí. Předplaťte si HN a můžete i nadále číst všechny naše články. Nyní první 2 měsíce jen za 40 Kč.

  • Veškerý obsah HN.cz
  • Možnost kdykoliv zrušit
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Ukládejte si články na později
  • Všechny články v audioverzi + playlist