Máte pocit, že se kvůli škole či práci ochuzujete o kulturu a záliby a nestíháte se ani pořádně podívat, co je na internetu nového? Právě proto jsme shromáždili sedm příspěvků z poslední doby, které rozšíří vaše obzory, aniž byste museli strávit hodiny u počítače při pracném hledání. Dnes například zjistíte, co vám pomůže dosáhnout vašich cílů. 

1) Artefakty z 11. září a jejich příběhy

I přesto, že od pádu dvojčat uběhlo už skoro čtrnáct let, tragédie ještě žije hluboko v srdcích obyvatel Spojených států. Na místě, kde budovy stávaly, vznikl rozsáhlý památník a k němu přidružené muzeum. Mezi nejzajímavější exponáty v muzeu patří artefakty, které tragédii připomínají, ať už se jedná o dopis, který vypadl z uneseného letadla, nebo o nástroje, které používali záchranáři při hledání osob pod troskami. Sbírka videí nám připomíná, co všechno změnilo a zničilo 11. září.

2) Proč je čím dál méně brigád pro středoškoláky?

Brigáda při střední škole se vždycky hodí nejen jako cenná položka do životopisu. Člověk se naučí řádu a samostatnosti a v neposlední řadě vydělá nějaké peníze. V poslední době je ale brigád méně a stávají se tak vzácným zbožím. Jednou z mála možností práce při střední škole je brigáda u příbuzného či známého. Běžným firmám se ale středoškoláci na brigádách prostě nevyplácí, přestože jejich zaměstnávání je často administrativně a finančně jednodušší než u běžných zaměstnanců.

3) K dosažení vašeho cíle pomůžou triky

Máte problém někoho přesvědčit, aby jednal ve váš prospěch? Nejste dostatečně sebevědomí nebo prostě nemáte tak obstojné argumenty? Tohle video ukazuje jednoduché triky, jak dosáhnout svého, i přesto, že chcete něco důležitého. Někdy stačí jen postoj a řeč těla, někdy dobré vyjednávání a občas je nutné mít i komplice. Dávejte si ale pozor, je možné, že některou z těchto taktik použije někdo i na vás.

4) Kdo všechno jsou nevoliči a jaké pro to mají důvody 

Volební účast je překvapivě nízká. Vážně tolik lidí nezajímá, kdo bude zvolen do pozic, ve kterých se jedná o jejich životě? V krátké fotogalerii jsou zobrazeny různé druhy nevoličů společně s jednou větou zdůvodňující, proč nejdou volit. Jedná se o směsku překvapivě rozdílných lidí. Mladí i staří, muži i ženy, chudí i bohatí. Všichni mají pocit, že jejich hlas by nic neznamenal.

5) Mapy, které definují Blízký východ

Občas je pro nás těžké pochopit mentalitu lidí na Blízkém východě a neustále rozbroje, války či povstání. V průběhu historie tomu tak ale vždy nebylo. Těmito čtyřiceti mapami se dá vysvětlit, z čeho pramení napětí v arabských zemích a také předpovědět, co by se mohlo dít v regionu v budoucnosti. Jaký postoj bychom měli vlastně zastávat při bojích v Sýrii, když se obě strany chovají úplně stejně?

6) 10 věcí, které je dobré vědět po dokončení vysoké školy

Po ukončení vysoké školy začíná konečně profesní život. Co je nutné zohlednit při výběru práce, a jak se chovat, abyste byli co nejúspěšnější, radí v rozhovoru generální ředitel společnosti Simply Hired James Beriker. Důležité je být sám sebou, dělat co vás baví a hlavně se nevzdávat, když úspěch nepřichází ihned.

7) Homosexuální manželství. Jak Amerika hlasovala?

Manželství homosexuálů je ožehavé téma nejen ve Spojených státech. Pokud se o něm rozhoduje v referendu, je vidět rozdělení společnosti nejlépe. Běžní lidé, kterých se to nijak netýká, většinou volit nejdou, v referendu tak hlasují pouze výrazní zastánci a odpůrci. Ve statistice o tom, kde se jak hlasovalo, je dobře vidět, že odpůrců bývá často více. Například v jižanském Mississippi hlasovalo pro zákaz 86 % voličů. Ve státech, kde bylo manželství mezi osobami stejného pohlaví povoleno, byl rozdíl ve volbách maximálně desetiprocentní.


Bottom line: Co z nedávného dění na internetu zaujalo vás?